sobota 5. března 2016

ČESKÝ CHODEC má plán

Český chodec má plánČeský chodec putuje po vlastech českých, pozoruje život a glosuje své zážitky z cest. A vidí toho na svých cestách opravdu hodně.

V tomto blogu bude Český chodec psát o tom, co na svých cestách viděl, co zažil, s kým se setkal a co zajímavého se mu přihodilo.

V roce 2017, v květnu, se Český chodec chystá na pěší přechod České republiky. Trasa je již v hrubém rámci připravená: 

Aš – Cheb – Mariánské Lázně – Úněšov – Všeruby – Třemošná – Chrást – Smědčice – Vitinka – Litohlavy – Rokycany – Rožmitál pod Třemšínem – Orlík – Milevsko – Tábor – Pelhřimov – Jihlava – Velké Meziříčí – Brno – Bučovice – Uherské Hradiště – Uherský Brod – Starý Hrozenkov.

Český chodec se na tento pěší výlet velmi těší. Celkem by měl ujít přibližně 510 kilometrů,  na cestu má přesně 25 dnů. Jeho přátelé se rozdělili na dva tábory - jedni tvrdí, že to za 25 dnů neujde, jestli to tedy ujde vůbec. Druzí naopak Českému chodci věří a chystají se ho na cestě všemožně podporovat. Někteří velmi originálně - například, až půjde obcí Vitinka, půjde s ním kus cesty kapela a ve vsi ho přivítá jedna z obyvatelek v kroji chlebem a solí. Proslýchá se též něco o mohutném vítání a mávání v Rožmitále pod Třemšínem, kde má Český chodec významné příznivce. Ti trvají na tom, že zde musí Český chodec přenocovat. Že by si pak chtěli umístit na svůj dům pamětní desku - "Zde přenocoval při své pouti slavný ......"

Ačkoli se již ozvali někteří podnikatelé a firmy a nabízejí všeliké sponzorské dary a příspěvky, Český chodec má jasno - přechod se uskuteční bez jediné reklamy. V dnešní době, reklamou zahlcené, jistě správný počin.  

Do začátku přechodu zbývá ještě více než rok. Do té doby bude Český chodec zdatně trénovat, chodit a chodit.

Žádné komentáře:

Okomentovat